O společnosti

Společnost Fruko-Schulz s.r.o. patří mezi pět největších výrobců alkoholických nápojů v České republice.

K dnešnímu dni bohaté portfolio společnosti představují jak tradiční české nápoje, mezi něž neodmyslitelně patří jindřichohradecký Tuzemák, slavný Bohémský Absint, ale také koktejlové likéry a sirupy, které se těší oblibě v barech a restauracích.

Společnost Fruko-Schulz je pravidelným účastníkem mezinárodních alkoholických výstav a vítěz nejvýznamnějších degustací a soutěží, čímž potvrzuje vysokou kvalitu svých výrobků.

Fruko-Schulz je moderní společnost, která se stará o nejnovější technologie v oblasti výroby alkoholu, neustále inovuje své technické vybavení, zdokonaluje svou profesionalitu a implementuje inovační procesy kombinace rostoucího objemu výroby s péčí o životní prostředí.

Fruko-Schulz patří do skupiny společnosti Ladoga, která vlastní:

Lihovar
Ladoga v Rusku

Lihovar
Fruko-Schulz v Česku

Vinařství Bodegas Camino Real ve Španělsku

Koňakový dům Les Vignobles Reunis-Roullet ve Francii

Produkce

Společnost Fruko-Schulz vyrábí více než 100 druhů výrobků a každoročně doplňuje svůj sortiment dováženými novinkami:

Tuzemák Fruko-Schulz

Fruko-Schulz Amaretto

Absolvent Absinth

Fruko-Schulz Advocaat

Carská Zlatá

Koňak Roullet XO Gold

Imperial Collection Faberge Egg

Barrister Orange

Roční výroba alkoholických nápojů Fruko-Schulz v roce 2018 dosáhla 1 127 862 litrů čistého alkoholu (100 % objemu). Výrazný nárůst o 24 % nastal v roce 2019, kdy společnost vyrobila 1 371 295 litrů čistého alkoholu (100 % objemu).

Tuzemský obchod

V pětce nejoblíbenějších a nejvíce prodávaných produktů Fruko-Schulz jsou již více než deset let tradiční české nápoje: Jindřichohradecký Tuzemák 37,5%, Tuzemák Bum Pražské gardy, vodka Franz Josef, vaječný a meruňkový likér Fruko-Schulz.

Společnost Fruko-Schulz dodává výrobky do obchodních řetězců COOP Centrum, COOP Morava, Penny Market, Kaufland, Makro, Tesco, Flosman, Lidl, Albert a dalších.

Zahraniční obchod

Společnost Fruko-Schulz aktivně dodává své výrobky a produkty holdingu Ladoga do zahraničí. Celkový podíl exportních prodejů v letech 2018 a 2019 činil 34 % a 35 %.

Společnost dodává své nápoje do 34 zemí světa, mezi nimiž jsou: Rusko, Čína, Tchaj-wan, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Rakousko, Finsko, Řecko a mnoho dalších.

Největší zájem zahraničních zákazníků je o řadu prémiových koktejlových likérů Fruko-Schulz.

V roce 2019 se počet dovozců výrobků Fruko-Schulz výrazně zvýšil a seznam zahraničních kupujících jako jsou například Bosna a Hercegovina, Brazílie a Spojené Arabské Emiráty.Společnost Fruko-Schulz je výhradním dodavatelem známých alkoholických značek do České republiky. Mezi nimi jsou produkty lihovaru Ladoga (Rusko), vinařského domu Abrau Durso (Rusko), koňakového domu Roullet (Francie), lihovaru Bayadera (Ukrajina) a mnoho dalších. Fruko-Schulz každoročně dodává na český trh více než 115 000 lahví dovážených nápojů.

Náš kolektiv

Společnost Fruko-Schultz je tým profesionálů, z nichž mnozí mají 20 let zkušeností ve společnosti. Snažíme se poskytovat kvalitní a rychlé služby a jsme vždy připraveni na novou vzájemně prospěšnou spolupráci.